Name   Extension Subject/Department
Alexander Dan 1282 Maintenance
Allen  Nick  1254 Music
Audy Linda 1310 Para-Educator
Barresi-O’Connor Jackie 1327 Special Educator
Beal Jeffrey 1326 Math
Billado Claudia X7213 Para-Educator
Bourdeau Andrea 1224 Planning Room
Boutin Sheri 1283 Pathways
Bowers Carolyn 1259 Cafeteria
Boyce Matthew 1251 Technology Assistant
Braggins Emily 1211 Guidance
Brown Scott 1372 Driver;s Education
Bryce Olivia 1342 Math
Button  Tom 1344 English
Carbine-March Amber 1285 Science
Carpenter Debbie 1259 Caffeteria
Chapados Jan 1381 Special Educator
Chauvin Nicole X7211 Para-Educator
Chayer Isabelle 1248 French
Circe Chelsea 1225 English
Coffman Lisa X7218 Para-Educator
Collins Mark 1282 Custodian
Cooke  Holly 1213 Health Office
Cooney Christine 1203 Registrar
Cottrell  Kazuo 1231 Science
Cummings  Kathleen 1360 Math
Deuso Susan 1202 Secretary
Domina Earl 1312 Maintenance
Draper Dezaray X7212 Para-Educator
Dunkley Tom 1279 Physical Education
Earle Antonia 1259 Cafeteria
Everett Pete 1282 Maintenance
Fasciana Jean 1204 Administrative Assistant
Ferguson Carrie X7215 Para-Educator
Forant  Juanita 1349 Pathways
Frankfurter Cathy 1221 English
Fredette Bob 1214 Computer Science
Girouard Matthew 1207 Math
Graves Norman X7209 Para-Educator
Graves Rita X7201 Para-Educator
Greene Denise 1257 Library Assistant
Hade Sophie 1246 French
Hoffman Kim 1227 Science
Horton Tim  1240 Science
Huffman Martin Jennifer 1257 Library Assistant
Hurlbert Jerri 1201 Sub Coordinator
Hutchins Eric 1243 Social Studies
Irish  Tammy 1390 HS Office
Jewett Dana 1206 Assistant Principal
Johnstone Daniel 1256 Chorus
Jones Patrick 1282 Night Maintenance
Jones Yvonne 1250 Technology Coordinator
Keefe  Kelly 1374 Special Educator
Kelley Flo 1347 Health Office
Kent Karyl 1358 SU Nutrition Director
Krohn Denise 1280 Technology Intergrationist
LaBree  Steve 1343 Math
LaClair Patrick 1238 Latin
Laflam Dylan 1587 Facilities
Lavigne Peter  1296 Social Studies
Lebeau Abbie 1512 Facilities Admin Assistant
Lefaivre-Damon  Nichole 1352 Dance
Lehouillier John 1282 Night Custodian
Lesauskis Chris 1317 Access
Likhite Sabine 1237 Art
Lisai  Lori 1340 Personalized Learning Coord.
Mara  Molly 1233 Family Consumer Science
Mason Shirley 1259 Cafeteria
McKenna Keith 1222 English
Messier  Tim 1333 Athletic Director
Mitiguy David 1247 Social Studies
Nemeth Amy X7214 Para-Educator
Nemth Blake 1289 Technology Specialist
O'Neill Rebecca 1323 Special Educator
O'Toole Amy 1228 Special Educator
Palmer Katie 1370 SRO
Parker Bradly 1226 Science
Plante Connie

X7208

Para-Educator
Potvin Michael 1239 English
Pratt Cameron 1282 Night Custodian
Ramirez Marvin 1249 Spanish
Reed Sara  1252 Social Studies
Robinson  Jeff  1346 Health
Rubenstein Ashley 1215 Art
Scannell Jeremy  1236 SPED Administrator
Schaffer Brian 1205 Principal
Shaw Peter 1235 Study Hall Supervisor
Sheldon Kerry 1345 English
Smith Larry 1558 Food Services
St. Cyr Shannon 1223 SPED Admin Assistant
Stames Carolyn 1281 Physical Education
Stead  Lisa 1257 Library
Sweet Jenna 1288 Speech Language Pathologist
Tallman Thad 1278 Maintenance
Tighe Cynthia 1234 Special Educator
Toof Laurie 1241 Math
Towle  Meagan 1257 Librarian
Trombulak Ian 1210 Guidance
Turnbaugh Bethany 1318 LCMH
Urling Amy 1292 Science
Von Behren Jack 1230 Theatre
Wescom William 1282 Night Custodian
Westney Ashley 7210 Para-Educator
Whitlock  Chris 1229 Science
Whyte Caresse 1246 Spanish
Widen  William 1244 Math
Zmich Deb 1208 Guidance